Já a má Lu

Já a má Lu

Místo narození: Praha

Místo nynějšího žití: Kdesi v ČR. Myslím, že Mělník, ale je to různý. :-)

Datum narození: 8.9.1985 No jo, věčnej panic, tak se smějte lidi, jen do toho. :-D

Stav: Zeptejte se mé milované Lu, mé Dívky od koní. :-))

Povaha: Jak kdy, jak kde, jak s kým. Ale prej jsem beznadějnej romantik. :-D Já, to tak... :-D

Koníčky: Vandry!!! Kytara, zpěv (muzika všeobecně), psaní textů, pes, pak práce, práce, zas jen práce a práce...

Cíle: Úspěch v práci, šťastná rodina a malinkej domek, s malou zahrádkou ale hlavně ne ve městě.

T.O. Toulavé křusky www.toulavykrusky.jex.cz

Bílé Skály, Pavoučí rokle ( Boudecká rokle)

27. 8. - 29. 8. 2010

Uplynul týden. Celý! Od pondělka do pátku. A spolu s Lu razíme s jemně chladivým vánkem na mašinu, která nás hodí až do Mšena. Vláček motoráček, bez vagónku, mírně nařachlej, s místy na sezení jen pro nás dva, jede mírně houpavou kolejí. Chvilkama prosvítá slunko mezi mraky. Všichni na to koukaj, jenom my s Lu mažem karty - hotel, nejkulaťoulinkatější a tak všelijak. Pozn. od Lu: Miluji tě!!
Ve Mšeně dáváme zmrzku. V cukrárně, která je až za policejní stanicí. ( Sázka s Ufčem ) Dáváme cuc na klacku. Nahoře v Romanově u památného stromu, chcem žerpauzu. A já našel hrušky. Pozn. od Lu: Hruškožer pauza nebo obráceně? Mé aktuální zamyšlení při přepisování cancáku: Mám tam dávat ty poznámky? Pač jich tu je jak.. no prostě hodně :)
Vychutnáváme tu slast!! A pak jdeme dál na Ráj po žluté a nikoliv po silnici, jaxme chodívali. V Ráji si v denním baru na Ráji dávám pívo a Lu čaj, a nejen tak ledajakej čaj! je to jahoda a mango.
Lu: v čupr zeleným hrníčku a cukříky od mrože :)
Dopíjíme a vyrážíme. Snad zajdem trochu za světla, což by byla veliká vyjímka. Docházíme za většího šera a hned rozděláváme oheň. Vaříme čaj a kafe a vychutnáváme si rudě rožhavené uhlíky. Aktivně s vrhám po Bíloskaláckém cancáku a spolu s Lu hltáme jeho řádky, kam později přidáme i ty své.
Ještě buřtíky, kouladace Bílých Skal a pomalu na kutě. Lu ze mě v noci stáhla spacák na sebe. Na mém jsme spali a tak sem klepal kosu pod celtou a cípkem mého spacáku, nakonec sem z Lu stáhnul kousek spacáku násilým, promiň Lu. Vstali jsme brzy. Byl celkem liják a tak jsme zabíjeli čas hraním kuliček, kde mě Lu totálně rozmetla.
Lu: ale di ty... :)
Nakonec mi kuličky opět vrátila, láskyplně.. :)
Dojídáme ( původní hrachovku, ale čert to vem, luštěnina jako luštěnina ) čočkovku a jdem zas udělat zastávku na denní bar v Ráji. S vyrovnaným skóre hrajeme karty a chystáme se, že půjdeme k Vendulovi na kemp.
Šťouchnul jsem Lu propiskou do ruky a ona se oklepala tak, že málem převrhla stůl. Lu: z bzzz... velblouuuuud :)
Ještě nabíráme vodu ve studánce u Pivovarského rybníka a vzpomínáme na jaro. Cesta do kempu Venduly je příšerně zarostlá, jak ji nepamatuju. Když jsme se konečně prodrali křovím a bahnem, nacházíme v Pavoučí rokli spoušť po větrném řádění a prázdný kemp zapadaný listím. Troška dřeva na oheň a nedohořelé dříví v ohništi. Všechny věci, co tu Vendula nechával, tu jsou, ale podle všeho tu hodně dlouho nebyl, tak snad je v pořádku. Sbíráme dřevo a Lu uklízí listí okolo ohniště a na posezení kolem ohně. No a pak se mi zlomila sekera, bezva! aspoň, že sem ještě neuhodil do klacku, bůh ví, jak to mohlo dopadnout. Tak tedy lámeme klacky a děláme oheň. Vendula tu má i vysílačku, na co ji tak mohl mít? Má vybité baterie, ale i tak je měníme a zkoušíme její funkčnost.. nejde zapnout! ale světýlko na ní svítí. Večer po setmění dělám fazole, povídáme si a pak i chvílema hraju na kytaru. Uleháme u ohně.

Ráno:
Rozdělávám zázrakem oheň přímo ze spacáku. Zabalenej ve spacáku, jsem s jednou vystrčenou rukou sbíral klacíčky a jehličí kolem mě, kam až sem dosáhl. Lu otevírá kukadla a to už skoro oheň hoří, chvíli povídáme a zas usínáme. Po probuzení byl oheň vyhaslý, tak dělám nový a ládujeme se s Lu kukuřicí na ohni (kterou jsme si půjčili na soukromém pozemku) jabky, fazolema ze včera, chlebem se salámem a sýrem.. :) Lu mi právě vlepila hudlana. Píši Vendulovi vzkaz, zda je v pořádku a ať se mi ozve, dal sem ho do petky, kterou tu měl a uvázal na sušák na prádlo nad ohniště. I přes popadané stromy je tu krásně. Klid. Jen zpívající opeřenci (sem tam plechovej odpeřenec). Vítr ve větvích, chmm, a pavouci! Oheň dohořívá a my si asi půjdem pomalinku balit, jdu dát Lu pusinku. Škrábeme se roklí do škrpálu na značenou cestu a cestou potkáváme spousty hub, silně jedlých! Jdem kolem Hlavy a Žáby, Průsečnou skalou, přes Švédský val.. Tudy jdeme do Mšena poprvé a cestu si užíváme.

Mšeno:
S celým rancem, který činí celých 57,- Kč, vykupujeme vietnamské potraviny a zbyla nám ještě celá koruna. Na nádraží dojídáme chleba, housky, sýr a salám, přikrojily jsme stroužek česneku, zapíjíme pivem a vodou.
Pak dokoupené potraviny: florenty, dvě tatranky, jogurtovou čoko.. Lu to nedala a nechala půl tatranky a dvě florenty, právě teď 15:47, je jde na truc sníst, pač sem se chvástal tím, že nemůže. Ovšem asi se nato necejtí, pač mi jednu vrazila přímo do huby. Hrajem karty o kuličky, ale nebaví nás to. Sem tam prší.
Co dodat.. Byl to moc hezký vandr, snad by jen mohl být o pár dnů delší.. (Pozn: Miluji tě Lu psíselně moc)

Cesta do Mšena byla hezká, ale krátká. Vlak domů jel též krátce. Bylo...
Poslední odstavec nebyl dopsán..

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (433 | 89%)


www.kov.huu.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one