Já a má Lu

Já a má Lu

Místo narození: Praha

Místo nynějšího žití: Kdesi v ČR. Myslím, že Mělník, ale je to různý. :-)

Datum narození: 8.9.1985 No jo, věčnej panic, tak se smějte lidi, jen do toho. :-D

Stav: Zeptejte se mé milované Lu, mé Dívky od koní. :-))

Povaha: Jak kdy, jak kde, jak s kým. Ale prej jsem beznadějnej romantik. :-D Já, to tak... :-D

Koníčky: Vandry!!! Kytara, zpěv (muzika všeobecně), psaní textů, pes, pak práce, práce, zas jen práce a práce...

Cíle: Úspěch v práci, šťastná rodina a malinkej domek, s malou zahrádkou ale hlavně ne ve městě.

T.O. Toulavé křusky www.toulavykrusky.jex.cz

Zimní vandr Kokořínskem
Asi -18 a 30cm sněhu.
3.12. – 5. 12.2010

V Pátek nastal klasickém shon. Teda jen pro Lu, která přijela z práce po čtvrtý. Stíháme bus na Kokořín v 17:10.
Odtud šourem na Jestřábici. Docela mrzne. Máme přes pusy šátky a vláha, která se na nich zachycuje, nám na šátkách tvoří námrazu. I proto jsme rádi za zastávku v Jestřebici U Šálků.
Lu cumlá groček a skoro se ho ani nepouští.  U toho hrajem karty a po nějaký době, se ve dveřích objevuje Lemur! Hospodském z Kamenný jak jsme mu přezdívali, protože pokaždé když vykukoval z poza bau, jestli někomu něco nechybí, tak vypadal přesně jako lemur.  Prej má doma kameny z minulého silvestra od nás, ale hospodu už nemá. Je ale prý otevřená a má ji jiný majitel. Tudíž neváháme a stěhujeme se tam. Hned se s hospodským domlouvám, na silvestra. Bylo by to tu pohodový a dokonce i s možností přespat na sále. Tuhle možnost my sice nevyužijeme ale ostatní třeba jo. Pádíme na převis, kde jsme trávili loňský nový rok. Nikdo tu od tý doby nebyl. Jen srnky, který nají na vedlejším převisu vyšlapaný pelíšky. Jinak i dřeva co jsme tehdá dělali je pořád stejná hromada a ohniště netknuté dokonce i s větvičkou, kterou jsem tam před rokem pokládal, jako poděkování ohni.
Děláme tedy oheň, na ohni buřty, čaj i kafe… A pak do hajan. Dneska prej maj bejt rekordní mrazy.
Noc byla pohodová.
Ráno jsme zjistili, že na vedlejším převisu si ustlali srnky a chodili přímo kolem nás. V našich stopách byly jejich a bylo dokonce vidět, že na nás skoro doslova se**. :-D
Rozmrazujem buřty i špek a následně konzumujeme. Taky co s tím, že jo..
Jdeme na Ráj. Ovšem se zastávkou na Jestřebických pokličkách. Šílenej krkolomném svah v tomhle mrazu a s neprošláplím sněhem. Sem každou chvíli prohodil: Sem zvědavej, kdy si rozbijem držky.
Nahoře to ale bylo moc krásný. Stálo to za to. V Ráji Lu cucá čajík a opět skoro nespouští ruce z horkého hrnku. Já si dal pivsona. Ještě teď domyslet, kam půjdeme složit hlavu.
Vítězí Vendulův kemp v Pavoučí rokli.
Kemp je celý pod sněhem, který je třeba odklidit. Hned na to děláme oheň a dlouho si povídáme. Myslím, že není až tak pozdní noc ale mě se chce spát, uleháme na lavici u ohně.
Ráno asi taky vstáváme časně a dokonce i brzo balíme a jdem kouzelnou zasněženou cestou, krajinou. Bílé stromy, stromky, keře..
Ve Mšeně nakupujeme sladkosti, jako pokaždý. U Lva maj zavřeno když před námi jde skupinka kamarádů. Snažíme se je dohnat ale to se nám daří až na Mšenském vlakovém nádraží.
Byli na Sovím hradě, měli brigádu na dřevo. Ta měla být ale až příští víkend, nevím proč ji šoupli sem. Vlak se rozjel a v další stanici, nastupuje další parta v zeleným asi o šesti lidech. Hezkej závěr mrazivýho vandru.

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (433 | 89%)


www.kov.huu.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one